Wybór materaca do sypialni małżeńskiej często sprawia wiele problemów. Podłoże musi być dopasowane do potrzeb dwóch osób, które mogą znacznie się różnić. Trudno jest podjąć decyzje zwłaszcza parom o dużej różnicy wagowej. Jak się jednak okazuje, wybór podłoża idealnego jest możliwy! Na co szczególnie powinniście zwrócić uwagę kupując produkt?

Jak dobrze dobrać materac?

Dobre podłoże powinno zapewniać odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa obu partnerów. Wysokiej jakości podłoże dopasuje się idealnie do krzywizn Waszych ciał i pozwoli Wam na komfortowy wypoczynek. Istotne jest nie tylko wypełnienie, czy pokrowiec materaca, ale przede wszystkim jego stopień twardości. Jeśli różnica wagowa pomiędzy Wami nie wynosi więcej niż 30 kilogramów, wybór materaca nie będzie problematyczny. Wystarczy, że zdecydujecie się na produkt dopasowany do osoby cięższej. Pamiętajcie także, że równie istotna jest szerokość materaca – wybierzcie model na tyle duży, by sen był komfortowy dla obojga z Was. W przypadku par o dużej różnicy wagowej poleca się materace 160×200 i większe. Dzięki takiej wielkości podłoża nie musicie martwić się o brak miejsca, czy swobody podczas zmiany pozycji w trakcie snu. Jeśli Ty lub Twój partner jesteście alergikami należy zwrócić uwagę na wypełnienie materaca. Rynek oferuje wiele modeli o właściwościach alergicznych, które zapewniają spokojny sen i wysoką higienę wypoczynku. Znajdziesz je w materacach Bieruń.

Podłoże idealne

 Materac dla par o dużej różnicy wagowej - gdzie kupić?Materac dla pary o dużej różnicy wagowej powinien być przede wszystkim trwały i odporny na wszelkiego rodzaju odkształcenia, a także wystarczająco twardy. Wypełnienie podłoża jest bardzo istotne – nie każde bowiem nadaje się dla par, których waga znacząco się różni. Bardzo dobrym wyborem są modele hybrydowe, które mają właściwości materacy piankowych i sprężynowych. Są bardzo wytrzymałe i zapewniają elastyczność punktową, dzięki czemu drgania wywołane zmianą pozycji podczas snu są niewyczuwalne. Materac hybrydowy ugina się jedynie w miejscu położenia ciężaru, jest jednocześnie bardzo stabilny i sprężysty. Innowacją na rynku są materace naturalne – to także dobry wybór dla par o dużej różnicy wagowej. Modele te często zawierają matę kokosową, która zapewnia bardzo dobrą stabilność i solidne podparcie. Materac nie traci jednak na sprężystości dzięki wypełnieniu z pianki i sprężynach wewnątrz produktu. Materace naturalne zapewniają wysoki komfort snu, a jednocześnie pomagają zadbać o środowisko.

A może dwa osobne materace?

Czasami, gdy różnica wagowa jest bardzo duża, warto pomyśleć o zakupie dwóch osobnych materacy. Wiele osób zastanawia się, czy to dobry wybór zwłaszcza ze względu na przerwę, która tworzy się pomiędzy produktami. Oczywiście jest na to rada! Jeśli zdecydujecie się na zakup dwóch osobnych produktów o odmiennych właściwościach dokupicie do zestawu materac nawierzchniowy. Nakładka wyrówna powierzchnię i zniweluje przerwę, a także poprawi Wasz komfort. Zakup osobnych materacy wiąże się oczywiście z wyższymi kosztami, które warto ponieść myśląc o jakościowym śnie. Zakup podłoża to inwestycja na lata, a także dbałość o zdrowie, o którym należy pamiętać. Zarówno modele nawierzchniowe, jak i różnego rodzaju podłoża wysokiej jakości znajdziesz w materacach Rawicz.

Jak widzisz zakup materaca dla pary o dużej różnicy wagowej jest możliwy!