Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że zdrowy i komfortowy sen to gwarancja dobrze spędzonego następnego dnia. Aby nocny wypoczynek był efektywny, trzeba zadbać o warunki panujące w sypialni – poznaj materace multipocket.

Sprężyny multipocket

Wybór materaca to wbrew pozorom wcale nie taka łatwa sprawa. Szczególnie teraz, gdy rynek staje się coraz większy, a innowacyjnych rozwiązań nie brakuje. Warto zwrócić uwagę na materace multipocket, które wyróżniają się spośród innych modeli użyciem sprężyn kieszeniowych o drobniejszej budowie i większym zagęszczeniu. Większa liczba niezależnie pracujących sprężynek na m2 sprawia, że wkład zapewnia znacznie więcej punktów podparcia, a w efekcie – większą elastyczność punktową. Podłoża zbudowane na takiej bazie wspaniale dopasowują się do ułożenia ciała użytkownika oraz odciążają kręgosłup i mięśnie. Taki wyrób to złoty środek pomiędzy komfortem a właściwościami zdrowotnymi. To jednak nie koniec zalet, którymi wyróżniają się materace multipocket – zastosowanie tak dużej liczby sprężyn decyduje także o większej odporności na odkształcenia i lepszej trwałości wyrobu. Można więc być pewnym, że wyrób jest nie tylko wygodny i funkcjonalny, ale także trwały!

Doskonały wybór dla osób z bólem kręgosłupa

Dla kogo materace multipocket to dobry wybór?SleepMed Hybrid Premium Plus to przykład podłoża, które zostało zbudowane właśnie na bazie wcześniej wspomnianych sprężyn. Jednak nie tylko odpowiadają za dobre właściwości całego wyrobu – w jego skład wchodzi również pianka wysokoelastyczna, termoelastyczna oraz poliuretanowa FlexiFoam. To właśnie dzięki nim produkt reaguje na temperaturę ciała oraz wagę użytkownika, a także jeszcze lepiej przystosowuje się do kształtu ciała i zapewnia podparcie dla kręgosłupa. Model jest bardzo innowacyjną propozycją, która zaskakuje wielu użytkowników możliwością uzyskania aż sześciu zróżnicowanych pod względem twardości rozwiązań. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpinanego topu, który został stworzony między innymi z pianki termoelastycznej Celsius-Waterlily. Tę kilkucentymetrową nakładkę można obrócić, przełożyć na drugą stronę lub całkowicie zdjąć – takie działanie pozwala na przetestowanie wszystkich możliwych opcji i wybranie tej, która jest najbardziej odpowiednia. Zastosowanie tej odpinanej warstwy ma jeszcze jedną dużą zaletę: jest to element, który zapobiega powstawaniu odleżyn, a więc będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które z powodów zdrowotnych spędzają większość swojego czasu właśnie w łóżku. Na takim podłożu regeneracja mięśni jest znacznie szybsza, a przy okazji komfortowa – oznacza to, że produkt świetnie sprawdzi się w sypialni u osób cierpiących z powodu bólu kręgosłupa.

Materace multipocket dla pary o dużej różnicy wagowej?

Wybór materaca dla pary to często nie lada wyzwanie. Odmienne potrzeby i preferencje, a często także duża różnica wagowa sprawiają, że mało który produkt jest w stanie spełnić wymagania takich użytkowników. Jednak i w tym przypadku świetnie sprawdzi się wybór materaca multipocket, na przykład modelu Hilding Makarena. Mocno zagęszczone, niewielkie sprężyny pracujące indywidualnie to idealne rozwiązanie, ponieważ nie przenoszą nacisków. W praktyce oznacza to, że zmiana pozycji partnera w nocy jest niemal nieodczuwalna, a lżejsza osoba nie zapada się pod ciężarem cięższej. Jest to możliwe dzięki temu, że podłoże tego typu pracuje jedynie w miejscu nacisku.

Nie bez powodu materace sprężynowe już od wielu lat są jednymi z najczęściej wybieranych podłoży do spania. Wybór któregoś z powyższych modeli to świetne rozwiązanie – otrzymuje się tradycyjne, znane od długiego czasu rozwiązanie w znacznie ulepszonej wersji.