Wybór materaca dla pary może być wyzwaniem. Staje się ono jeszcze poważniejsze, jeśli my i nasz partner mamy całkiem odmienne preferencje co do powierzchni snu. Czy możliwe jest pójście na kompromis i rozwiązanie tej sytuacji? Dowiedz się, jak dobrać materac SleepMed dla pary o różnych gustach!

Odpowiedni dobór rozmiaru i twardości

Inwestując w materac dla pary, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, jaki ma rozmiar. Należy bowiem upewnić się, że każda ze stron będzie miała zapewnioną swobodę ruchów i możliwość znalezienia najbardziej komfortowej, wygodnej pozycji. Od tego bowiem zależy, czy będziemy mogli się w pełni rozluźnić i zrelaksować. Materace dwuosobowe o wielkości 140×200 i 160×200 to optymalne rozwiązanie, które sprawdzi się nawet w przypadku sypialni o ograniczonym metrażu. Jeśli jednak mamy więcej miejsca do zagospodarowania, a do tego zależy nam na najwyższym poziomie komfortu, możemy zdecydować się na modele o rozmiarze 180×200 oraz 200×200. Takie produkty będą idealnie pasować do łóżek tapicerowanych lub kontynentalnych. Zapewnią wygodę również tym, którzy cechują się większą budową ciała.

Jak dobrać materac SleepMed dla pary o różnych preferencjach?Materac dla pary powinien być dopasowany również pod względem twardości. Jeśli dla jednej ze stron podłoże snu będzie za miękkie, może doświadczyć nieprzyjemnego uczucia zapadania się i napięcia mięśni. Zbyt twarda powierzchnia z kolei uniemożliwia pełne odprężenie się i wywołuje ból kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym. Aby tego uniknąć, dobierzmy twardość, która będzie odpowiadać zarówno nam, jak i naszemu partnerowi. Jeśli jednak między nami występuje spora różnica wagowa, wówczas powinniśmy postawić na taki materac, który zapewnia indywidualne dopasowanie dla każdego użytkownika. Możemy spodziewać się tego na przykład w przypadku materacy termoelastycznych, których wyjątkowa technologia sprawia, że idealnie dopasowują się do ciała pod wpływem wytwarzanej przez niego temperatury, jednocześnie zapewniając najwyższy komfort.

Wypełnienie hybrydowe

Jeśli chcemy zakupić wspólny materac, a okazuje się, że nasz partner i my mamy całkiem odmienne preferencje, powinniśmy koniecznie zainteresować się modelami z wypełnieniem hybrydowym. To innowacyjne produkty, które są uniwersalne i wielofunkcyjne. Wynika to z tego, że w materacu znajduje się zarówno warstwa sprężyn, jak i pianek. To połączenie powoduje, że modele hybrydowe odpowiadają na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Będą też strzałem w dziesiątkę w przypadku, w którym wraz z partnerem nie umiemy wybrać między wypełnieniem piankowym a sprężynowym. Wypełnienie hybrydowe sprawi, że każda ze stron będzie usatysfakcjonowana. We wkładzie materaca może ponadto znaleźć się warstwa sizalu, który odpowiada za podwyższenie twardości. Nierzadko też wykorzystuje się warstwę lateksu, która nadaje materacowi właściwości antyalergicznych. Mata kokosowa, również powszechnie stosowana w modelach hybrydowych, zwiększa twardość i solidność podłoża. Zastosowanie tak wielu warstw przyczynia się do tego, że materac wyróżnia się dużą wysokością, co jest jego kolejnym atutem, jako że znacząco ułatwia proces wstawania z niego.

Dwa materace pojedyncze

Jeśli dojście do kompromisu w kwestii wspólnego materaca wydaje się niemożliwe, wtedy możemy zdecydować się na zainwestowanie w dwa osobne modele pojedyncze. Dzięki temu rozwiązaniu każda ze stron może dopasować podłoże snu względem swoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Wtedy jeden z materacy może mieć na przykład wypełnienie piankowe, a inny sprężynowe. W tym wypadku najczęściej wybiera się materace o rozmiarze 80×200. Wystarczy położyć je koło siebie na stelażu, aby cieszyć się wypoczynkiem blisko siebie.

Jaki materac SleepMed dla pary?

SleepMed Hybrid Supreme Plus to model, który sprawdzi się nawet u takiej pary, która ma całkiem odmienne preferencje. Wynika to z faktu, iż łączy w sobie warstwę 7-strefowych sprężyn typu Multipocket z 2 rodzajami pianki – wysokoelastycznej VPPHR oraz termoelastycznej Celsius® – Waterlily®. Sprężyny MultiPocket zapewniają dwa razy więcej punktów podparcia niż sprężyny kieszeniowe, gwarantując wspaniałe punktowe podparcie dla ciała. Powodują ponadto, że materac zyskuje świetną elastyczność punktową. To istotna cecha, która sprawia, że materac ugina się jedynie w tym miejscu, w którym odczuwa nacisk. Dzięki temu nie musimy obawiać się tego, że gdy nasz partner będzie wstawał lub zmieniał pozycję snu, wybudzi nas. Dobra elastyczność punktowa gwarantuje bardzo cichą pracę materaca, która powoduje, że użytkowanie go staje się jeszcze bardziej komfortowe. Sprężyny odpowiadają również za zwiększenie trwałości i solidności materaca. Oferują aż 7 stref twardości, dzięki którym każda partia ciała ma zapewnione zdrowe i bezpieczne podłoże. Warstwa z pianki termoelastycznej dba o idealne dopasowanie powierzchni do naszych naturalnych krzywizn. Umożliwia też pełne odprężenie się, jako że dzięki niej z naszych mięśni znika nagromadzone w nich wcześniej napięcie.

Pary, które szukają materaca mogącego spełnić ich różnorodne potrzeby, powinny zwrócić uwagę na model SleepMed Natura Hybrid Plus. To materac naturalny, co oznacza, że szkodliwe związki chemiczne zastąpiono w nim organicznymi komponentami, a ich pozyskanie odbyło się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Tutaj również znajdziemy połączenie sprężyn Multipocket z piankami – wysokoelastyczną HR BIO, NATURALIS® i Visco Bio. Dzięki temu możemy liczyć zarówno na solidne, bezpieczne podparcie ciała, jak i wyjątkową miękkość i redukcję nacisku punktowego. Materac posiada ponadto wspaniałe właściwości antyalergiczne i ortopedyczne.
Choć dobranie materaca dla pary o różnych preferencjach może wydawać się trudne, nie oznacza to, że jest zupełnie niemożliwe. Są rozwiązania, które w tej sytuacji możemy wykorzystać. Kluczowe będzie dobranie odpowiedniego rozmiaru materaca. Strzałem w dziesiątkę będzie wypełnienie hybrydowe, które łączy w sobie właściwości dwóch różnych typów wypełnienia.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Premium, SleepMed Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Natura Hybrid Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.