Zabawki do usypiania to koncepcja, która pojawiła się stosunkowo niedawno. Pomimo tego, zdążyła zdobyć szereg pozytywnych opinii i przekonać do siebie rodziców z całego świata. Dlaczego?

Poczucie komfortu i bezpieczeństwa 

Celem zabawek do usypiania jest sprawienie, by dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie. Jest to możliwe dzięki dźwiękom, które wydają. Są bowiem wyposażone w urządzenie, w pamięci którego znajduje się pięć rodzajów szumów zbliżonych do dźwięków, które dziecko słyszało przed narodzinami, w brzuchu matki. Jeden z nich przypomina dźwięk suszarki do włosów, która była mniej funkcjonalną alternatywą, a zarazem inspiracją do stworzenia szumiących maskotek. Dziecko może zasypiać również przy szumie o niższych częstotliwościach, a także przy falach morskich, czy też padającym deszczu. Są to dźwięki, które bezkonkurencyjnie wyciszają maluszka i sprawiają, że ten czuje się komfortowo.

Niebywała funkcjonalność

Jak działają zabawki do usypiania?Rodzice z całego świata uwielbiają Szumisie również ze względu na to, że są niesamowicie funkcjonalne. Cały mechanizm jest bardzo prosty w użyciu, rodzaj szumu oraz jego głośność można zmieniać za pomocą jednego przycisku. Ich niezaprzeczalnym atutem jest również fakt, że maskotkę można prać w pralce (oczywiście po uprzednim wyjęciu elektroniki). Dzięki takiej możliwości łatwiej zachować higienę w łóżeczku maluszka i zadbać o to, by jego środowisko do snu było możliwie jak najczystsze. Szumisie występują w kilku różnych wersjach kolorystycznych – w ofercie znajdują się zarówno propozycje w odcieniach niebieskiego, jak i różowego, utrzymane w pastelowych tonacjach. Kształt i wielkość maskotek jest dobierana w taki sposób, by była wygodna w użyciu i bezpieczna dla maluszka. Na uwagę zasługuje również czujnik snu dostępny w wersji rozszerzonej. Taki dodatek sprawia, że urządzenie reaguje na dźwięki z zewnątrz i uaktywnia się, gdy pojawia się ryzyko przebudzenia się maluszka.

Zabawki do usypiania nie tylko dla najmłodszych

Na stronie internetowej Sleeping House słynącej ze starannie wyselekcjonowanego asortymentu można znaleźć również inne propozycje, nie tylko dla najmłodszych. W asortymencie znajduje się między innymi miś z kołysankami, który sprawdzi się doskonale w przypadku nieco starszych dzieci. W pamięci urządzenia znajduje się szesnaście polskich utworów, częściowo śpiewanych, a częściowo nuconych. Tego typu dźwięki wspaniale wpływają na pociechy w wieku przedszkolnym, które po dniu pełnym wrażeń potrzebują wyciszenia. Urządzenie tego typu sprawdza się nawet w przypadku osób dorosłych – kompaktowe i funkcjonalne SzumMi zostało bowiem stworzone z myślą właśnie o nich!

Jak widać, opcji jest naprawdę wiele. Pozytywny wpływ stonowanych szumów na jakość nocnego wypoczynku został udowodniony już jakiś czas temu, a zabawki do usypiania doskonale wykorzystują tę wiedzę. Szumisie nie bez powodu zdobyły zaufanie tak wielu rodziców – pozytywne opinie i certyfikaty są bowiem najlepszym dowodem na to, że są to wyroby, które naprawdę działają.