Szukasz odpowiedniego materaca dla siebie lub dla swoich rodziców? Chciałbyś zadbać o ich zmęczone plecy i przynieść ulgę w bólu? Jeśli zastanawiasz się, jaki produkt będzie odpowiedni dla osób starszych to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem! 

Odpowiedni stopień twardości

Materace dla seniora powinny spełniać pewne kryteria i odznaczać się nienaganną jakością. Ponadto, bardzo ważny jest stopień twardości. Hilding Foxtrot to najtwardszy materac piankowy, który jest dedykowany osobom, preferującym twarde podłoże. Pianka, z której wyprodukowano materac, odznacza się aż siedmioma strefami o różnej twardości, co zapewnia optymalne wsparcie kręgosłupa, jak i całego ciała. Masz gwarancję podparcia, niezależnie od pozycji, w której śpisz – na plecach, brzuchu czy boku. Hilding Foxtrot to produkt niesamowicie trwały, ponieważ jego otwartokomórkowa struktura pozwala na jego wentylację. Dzięki swojej niejednolitej strukturze, materac jest w stanie świetnie podtrzymać sylwetkę. Leżenie na opisywanym materacu jest niezwykle komfortowe. Producenci zadbali o jego sprężystość i elastyczność, co sprawia, że Hilding Foxtrot to idealny produkt dla osób starszych.

Odpowiednie certyfikaty 

Materace dla seniora - czym kierować się przy wyborze?Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie twoich najbliższych, warto wybierać produkty, które zostały nagrodzone odpowiednimi certyfikatami. Kolejny materac, który dedykowany jest osobom starszym to Hilding Pasodoble. Produkt został odznaczony certyfikatem jakości AEH. Oznacza to, że przy pomocy Szwajcarskiego Instytutu AEH, materac Hilding Pasodoble przeanalizowano oraz poddano rygorystycznym eksperymentom. Zbadano jego ergonomię, higienę, klimat oraz trwałość. Co więcej, materac posiada status produktu medycznego, czyli spełnia surowe wymagania dyrektyw unijnych, dotyczących kwestii związanych z bezpieczeństwem użytkownika oraz ochroną zdrowia i środowiska. Hilding Pasodoble otrzymał również certyfikat Oeko-Tex Standard 100, co oznacza, że do jego produkcji nie użyto substancji ani surowców niebezpiecznych dla zdrowia. Materac to gwarancja najwyższej jakości.

Wsparcie kręgosłupa 

Materace do spania dedykowane osobom starszym powinny zapewniać odpowiednie wsparcie pleców. To zadanie świetnie spełnia Hilding Fandango. Jest to materac, który zapewnia mocne wsparcie i sprawdzi się u osób, które cierpią na problemy z kręgosłupem. Wkład Hilding Fandango skonstruowano na bazie sprężyny kieszeniowej, której zadaniem jest zapewnienie optymalnej elastyczności punktowej. Materac potrafi dopasować się do anatomicznej budowy ciała, dzięki czemu ciało podczas snu ma szansę odpocząć i się zregenerować. Producenci dołożyli wszelkich starań, by Hilding Fandango odznaczał się maksymalną sprężystością i elastycznością. Materac to produkt, który zapewni seniorowi stabilizację zbolałego kręgosłupa.

Wejdź na naszą stronę ABC Snu i zamów nowy materac już dziś! Dołącz do grona zadowolonych klientów i zatroszcz się o kręgosłup i zdrowie swoich najbliższych.