W ciągu dnia potrzebujemy sporych pokładów energii, aby móc pracować, uczyć się oraz rozwijać swoje zainteresowania. Pomóc nam w tym może odpowiednie wysypianie się. Jednak – co to oznacza? Nie wystarczy się tylko położyć do łóżka i zasnąć? Jak się okazuje, wiele czynników wpływa na jakość i długość naszego wypoczynku, dlatego warto odpowiednio zadbać o warunki w swojej sypialni!

Czym jest zdrowy sen?

Zdrowy sen to nic innego jak budzenie się wypoczętym, pełnym energii i w dobrym humorze. Charakteryzuje się on wysoką jakością oraz odpowiednią długością, dzięki czemu organizm ma czas na regenerację – zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. A dlaczego warto się zdrowo wyspać? Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, ale prawidłowe wypoczywanie korzystny wpływ na zdrowie człowieka, gdyż wpływa m.in. na:

 • metabolizm,

 • odporność,

 • zdolności poznawcze,

 • koncentrację,

 • kondycję fizyczną i psychiczną.

Jak dbać o zdrowy sen?

Jak zadbać o zdrowy sen? Postaw na komfortowe akcesoria sypialniane!O zdrowy sen można dbać na wiele sposobów. Głównie dotyczą one stylu życia, gdyż odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna mają ogromny wpływ na jakość i długość wypoczynku. Jednak to nie jedyne czynniki. Dużą rolę odgrywają tutaj także akcesoria sypialniane, takie jak:

 • koc 160×200 – położony pod prześcieradłem lub umieszczony na naszym ciele zapewnia dodatkowe ciepło w chłodne wieczory,

 • pościel 140×200 – przyjemny materiał powlekający poduszkę oraz kołdrę ma przez całą noc kontakt z naszą skórą,

 • stelaż – wspiera materac.

Wyróżnić można również inne kwestie, takie jak dywan, rośliny czy świece zapachowe, które pełnią funkcję elementów dekoracyjnych, jednak również mogą korzystnie wpływać na komfort wypoczynku. A jakie są główne czynniki odpowiadające za wygodne łóżko i zdrowy sen?

Komfortowe łóżko – czyli jakie?

Najważniejszym elementem każdego łóżka jest materac do spania. Każdy model, dostępny zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, gwarantuje:

 • antyalergiczne warunki do wypoczywania,

 • wysokie stopień cyrkulacji powietrza,

 • idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika,

 • spokojny i zdrowy wypoczynek.

Oprócz odpowiedniego dopasowanego do naszych potrzeb i preferencji materaca warto zadbać o inne kwestie. Do nich zalicza się poduszka ergonomiczna, która gwarantuje najlepsze wsparcie dla barków, głowy oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym. Niweluje to poranne dolegliwości bólowe, takie jak bóle głowy czy sztywny kark. Nie można zapomnieć również o kołdrze. Wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej wygodnego łóżka, gdyż odpowiada za przyjemne otulenie ciała w czasie snu. Jednak jej główną rolą jest zapewnienie komfortu termicznego, czyli zapobiega przegrzewaniu się oraz wychłodzeniu ciała.

Średnio każdy z nas spędza w łóżku ⅓ swojego życia, czyli około ośmiu godzin dziennie. Zdrowy wypoczynek jest niezwykle ważny dla człowieka, niezależnie od wieku czy rodzaju wykonywanej pracy. Z uwagi na to, już dziś warto wiedzieć, jak dbać o komfort wypoczynku.

Jeśli szukasz nowych akcesoriów sypialnianych dla siebie, odwiedź stronę https://fantasyheart.pl/, na której poznasz wszystkie szczegóły dotyczące wyboru i zakupu idealnych dodatków.