Urządzanie komfortowej przestrzeni wielu wydaje się twardym orzechem do zgryzienia. Nic dziwnego – należy wziąć tutaj wiele kwestii pod uwagę. Jednak ostatecznego wyglądu każdego wnętrza nadają dodatki. A jakie są najważniejsze dodatki do domu oraz czy mają one wpływ na jakość naszego snu?

Piękno tkwi w szczegółach

Dodatki to ważne elementy aranżacji każdego pomieszczenia – w tym kuchni, jadalni, salonie czy sypialni. To właśnie one podkreślają charakter wnętrza, a także umożliwiają stworzenie domowej atmosfery. A jakie są najważniejsze oraz najczęściej wybierane dodatki?

Rośliny

Rośliny doniczkowe zwiększają wilgotność powietrza w pomieszczeniach, w których się znajdują. Niektóre rośliny dodatkowo produkują tlen w nocy, zwiększając tym samym jakość powietrza, a jeszcze inne – zwiększają jego ujemną jonizację, co korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Co więcej, świetnie wyglądają i cieszą oko domowników!

Najważniejsze dodatki do domuObrazy

Dekoracje ścienne świetnie uzupełniają aranżację pomieszczenia. Na ścianie możemy powiesić:

  • obrazy,
  • ręcznie wykonane rysunki,

Tekstylia

Zarówno w salonie, jak i sypialni świetnie sprawdzą się różnego rodzaju tekstylia. Najczęściej mówi się tutaj o poduszkach dekoracyjnych, np. o wymiarach 30×30 czy 40×40 cm. Mając sam wkład, możemy zmieniać poszewkę, w tym samym dopasowując je do aktualnej aranżacji. Inną kwestią jest koc 130×180 lub 160×200 cm. Sprawdzi się on jako narzuta, jak i do przykrycia się w czasie chłodnych wieczorów.

Ceramika

Ceramika użytkowa to wszystkie rodzaje naczyń, które mogą znaleźć praktyczne zastosowanie w kuchni, czyli kubki, talerze czy rozmaite miski. Wyróżniają się pięknym wyglądem, przez co chętnie używamy ich w czasie rodzinnych spotkań. Jednak ceramika sprawdzi się również jako element dekoracyjny – zwłaszcza w salonie czy jadalni.

Elementy dekoracyjne a jakość snu

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele czynników wpływa na jakość i długość snu. Najważniejszym elementem jest jednak materac do spania. Jest to produkt, który na tle innych wyróżnia się unikalną budową oraz innowacyjnymi właściwościami, dzięki czemu gwarantuje zdrowy i spokojny wypoczynek. Poprzez idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała, zapewnia najlepsze wsparcie sylwetki, a także kręgosłupa. Oprócz wygodnego materaca warto również uwzględnić w sypialni:

  • rośliny produkujące tlen w nocy,
  • akcesoria sypialniane, takie jak poduszka czy kołdra,
  • dodatki, które nie gromadzą kurzu,
  • rolety nieprzepuszczające światła,
  • relaksująca atmosferę.

Chyba każdy z nas chętnie kupuje dodatki do domu. Pozwalają one nadać mu unikalnego charakteru oraz niepowtarzalnej atmosfery. Pamiętajmy jednak, że niektóre elementy dekoracyjne nie powinny znajdować się w sypialni, gdyż zakłócają sen.

Przeczytaj także: