Materace SleepMed mają wielu klientów, którzy różnią się od siebie swoimi preferencjami, potrzebami czy wymaganiami. Jedni z nich są szczupli, inni bardzo wysportowani, a jeszcze inną grupę stanowią osoby z większą masą ciała. Dla puszystych komfort i odpowiednie podparcie podczas snu są bardzo istotne, ponieważ mogą znacznie poprawić codzienną jakość snu. Niewłaściwie dobrany materac może prowadzić do bólu pleców, problemów z kręgosłupem oraz uczucia zmęczenia, co nie jest wskazane dla żadnego klienta. Marka SleepMed, która znana jest z wykorzystywania w swoich materacach wysokiej jakości materiałów i innowacyjnych technologii, oferuje naprawdę szeroką gamę materacy, które mogą spełniać indywidualne potrzeby nawet bardzo otyłych osób. W poniższym artykule dowiesz się, jakie cechy powinien mieć materac dla puszystych oraz, które z modeli SleepMed świetnie będą się sprawdzać w ich sypialniach. Jeśli więc jesteś ciekawy tego tematu, to koniecznie czytaj dalej!

Jakie cechy powinien mieć materac dla puszystych?

Materac dla osób o większej masie ciała powinien mieć kilka kluczowych cech, które zapewnią jej odpowiedni komfort i wsparcie całego ciała. Poniżej znajdziesz kilka z nich!

 • Wielkość materaca – wybór odpowiedniej wielkości materaca dla osób o większej masie ciała jest równie istotny, co jego właściwości fizyczne. Większe osoby często potrzebują więcej przestrzeni, aby zapewnić sobie komfortowy sen. Dlatego też optymalna szerokość materaca dla takich osób to co najmniej 100 centymetrów. Większe, tzn. 120 centymetrów, 140 centymetrów, 160 centymetrów czy 180 centymetrów również będą świetnym Jaki materac SleepMed będzie idealny dla osoby o większej masie ciała?wyborem. Jeśli chodzi o długość materaca, to polecamy wybrać standardową, czyli 200 centymetrów. Grubość materaca ma także duże znaczenie dla komfortu i wsparcia większych osób. Tutaj wskazany jest zakup modelu, który ma co najmniej 25 centymetrów grubości.
 • Wysoka nośność – materac musi przystosowany do wytrzymywania większego obciążenia. Ważne jest, aby jego konstrukcja była solidna i trwała, co zapobiegnie odkształceniom i przedwczesnemu zużyciu.
 • Odpowiednia twardość – osoby o większej masie ciała zazwyczaj potrzebują twardszego materaca, który zapewni odpowiednie podparcie kręgosłupa i zapobiegnie zbyt głębokiemu zapadaniu się sylwetki w powierzchnię materaca. Zbyt miękki materac może powodować ból pleców i dyskomfort. Szczególnie polecamy zainteresować się modelami z oznaczeniem H3 oraz H4, ponieważ są one kolejno średnio twarde oraz twarde i dedykowane osobom o większej masie ciała.
 • Materiały – materace dedykowane osobom o większej masie ciała powinny mieć w swoim wnętrzu zarówno pianki, które zapewnią odpowiedni komfort snu oraz sprężyny w tym przypadku odpowiedzialne za optymalne wsparcie całego ciała użytkownika powierzchni.
 • Właściwa wentylacja – dobra wentylacja i oddychalność materaca zapobiegną przegrzewaniu się ciała podczas snu, co jest bardzo ważne dla codziennego komfortu snu. Materace z technologią Airforce będą idealnym wyborem dla osób o większej masie ciała.
 • Wsparcie krawędzi – wybierając materac, warto zwrócić także uwagę na silne wsparcie krawędzi materaca, ponieważ jest to niezwykle istotne. Taka budowa materaca zapobiegnie jego zapadaniu się na brzegach, co zapewni większą powierzchnię użytkową i stabilność całego łóżka.
 • Certyfikaty jakości – certyfikaty jakości i bezpieczeństwa mogą być wskazówką, że dany model został wykonany z najlepszej jakości materiałów oraz brak jest w nim szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych.
 • Gwarancja – SleepMed swoim klientom oferuje gwarancję, która trwa co najmniej 15 lat. Jest to dobre rozwiązanie dla osób puszystych, które będą mogły optymalnie wypoczywać bez zmartwień.

Wybierając materac dla osoby o większej masie ciała, warto zwrócić uwagę na jego nośność, twardość, grubość oraz zastosowane materiały i technologie. Tylko odpowiednio dobrany materac zapewni zdrowy, komfortowy sen oraz wsparcie dla kręgosłupa, co jest kluczowe dla ogólnego samopoczucia i zdrowia większej osoby.

Poznaj idealne materaca dla ciężkich osób marki SleepMed!

Marka SleepMed wyszła naprzeciw osobom o większej masie ciała i stworzyła modele materaców, które mogą doskonale spełniać ich wymagania, potrzeby oraz preferencje. Poniżej przedstawimy kilka z nich!

 • Materac SleepMed Hybrid Supreme Plus – jest to model sprężynowy, a dokładniej multipocket. W swoim wnętrzu skrywa 7-strefowy wkład kieszeniowy o wysokości 13 centymetrów, warstwa pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft z technologią Airforce o wysokości 2 centymetrów, warstwa pianki hybrydowej Hybrid HY Hard również z technologią Airforce o wysokości 3 centymetrów oraz odpinany top Termo o wysokości 7 centymetrów, w którego skład wchodzi: warstwa profilowanej pianki termoelastycznej Celsius-Waterlily o wysokości 6 centymetrów oraz warstwa pianki o wysokości 1 centymetra. Takie połączenie daje aż 29 centymetrów idealnej powierzchni do wypoczynku dla dużych i ciężkich osób.
 • Materac SleepMed Hybrid Premium – ten model także należy do sprężynowych, a dokładniej do materacy z systemem multipocket. Został on wyprodukowany z połączenia 7-strefowego wkładu kieszeniowego MPO o wysokości 13 centymetrów, dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR: Hard o wysokości 2 centymetrów i Soft o wysokości 3 centymetrów oraz warstwy pianki termoelastycznej VitaRest o wysokości 4 centymetrów. Po bokach tego materaca znajduje się pianka FlexiFoam z technologią Airforce, która odpowiedzialna jest za doskonałą cyrkulację powietrza. Materac SleepMed Hybrid Premium ma aż 23 centymetry grubości, co oznacza, że jest doskonałą opcją dla osób o nieco większej masie ciała.
 • Materac SleepMed Supreme Plus – wśród materaców sprężynowych wyróżnić należy choć jeden model piankowy, którym jest SleepMed Supreme Plus. W środku ma on dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR z technologią Airforce: Hard o wysokości 10 centymetrów oraz Soft o wysokości 8 centymetrów. Dodatkowo model ten zawiera odpinany top Termo o wysokości 7 centymetrów, w którego skład wchodzi: warstwa profilowanej pianki termoelastycznej Celsius-Waterlily o wysokości 6 centymetrów oraz warstwa pianki o wysokości 1 centymetra. Cały materac ma aż 29 centymetrów grubości i jak najbardziej nada się do sypialni osób puszystych.

Teraz już na pewno wiesz, jakie cechy koniecznie powinien mieć materac dedykowany osobom o większej masie ciała. Mamy nadzieję, że nasze propozycje modeli marki SleepMed pokazały Ci, że materace dla puszystych mogą być naprawdę różne. Nie czekaj i już dziś odmień jakość swojego snu na lepsze!

Jaki materac SleepMed będzie idealny dla osoby o większej masie ciała?SleepMed Hybrid Supreme Plus, SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Supreme Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.