W obecnych czasach świadomość ekologiczna w społeczeństwie bardzo rośnie i coraz więcej osób poszukuje produktów, które nie tylko spełnią ich potrzeby, ale także będą przyjazne dla środowiska. Wybór materaca z całą pewnością jest jednym z nich! Marka SleepMed wyszła naprzeciw tym właśnie potrzebom swoich klientów i stworzyła modele, które są w 100% ekologiczne i idealne do sypialni miłośników natury. Jaki powinien być materac ekologiczny? Dla kogo naturalne materace będą najlepszym wyborem? Które modele materaców marki SleepMed można zaliczyć do ekologicznych wyborów? Tego dowiesz się w poniższym artykule, dlatego, jeśli jesteś tego ciekawy, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu!

Jaki powinien być materac ekologiczny?

Ekologiczny materac powinien spełniać kilka kluczowych kryteriów, które minimalizują jego negatywny wpływ na środowisko i promują zrównoważone zakupy. Poniżej znajdziesz kilka z nich!

 • Materac SleepMed a klimat, czyli jak dbać o środowisko podczas wyboru produktu?Naturalne i odnawialne materiały – ekologiczny materac powinien być wykonany z surowców pochodzenia naturalnego, takich jak bawełna organiczna czy naturalny lateks. Te materiały są biodegradowalne i mogą być odnawiane, co redukuje ilość odpadów i zużycie surowców nieodnawialnych.
 • Brak szkodliwych chemikaliów – materace przyjazne środowisku powinny być także wolne od wszelkich substancji chemicznych, takich jak pestycydy czy toksyny, które mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia i środowiska.
 • Zrównoważony proces produkcji – proces produkcji materaca koniecznie musi minimalizować emisję gazów cieplarnianych i zużycie energii. Producent powinien także stosować zasady odpowiedzialnej gospodarki odpadami oraz wykorzystywać energię ze źródeł odnawialnych. Wiemy, że w wielu przypadkach jest to niestety bardzo trudne.
 • Trwałość i jakość – materac ekologiczny powinien być również długotrwały i przez kilka lub nawet kilkanaście lat doskonale spełniać potrzeby swojego użytkownika. To znacznie zmniejszy potrzebę częstej wymiany i zredukuje ilość odpadów. Jeśli kupisz materac wykonany z wysokiej jakości materiałów, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że posłuży Ci on przez wiele kolejnych lat!
 • Możliwość recyklingu – każdy materac z czasem traci swoje właściwości, jednak bardzo ważne jest to, żeby po zakończeniu okresu użytkowania, materac móc w łatwy sposób oddać do dalszego recyklingu. Dzięki temu zminimalizujesz ilość odpadów trafiających na wysypiska.
 • Ekologiczne certyfikaty – kupując swój nowy ekologiczny materac, koniecznie zwróć uwagę na certyfikaty, które dany model posiada. To pomoże Ci zrozumieć, czy faktycznie wybrany materac jest ekologiczny i przyjazny środowisku.

Materac ekologiczny i przyjazny środowisku to inwestycja nie tylko w swoje zdrowie i komfort, ale także w przyszłość naszej planety. Dlatego tak istotne są świadome wybory konsumenckie, które mogą znacząco przyczynić się do ochrony środowiska i promowania zrównoważonego rozwoju.

Dla kogo naturalne materace będą najlepszym wyborem?

Naturalne materace są doskonałym wyborem dla naprawdę wielu grup osób, które diametralnie się od siebie różnią. Komu dokładnie ekologiczne materace będą służyć przez wiele lat?

 • Osoby z alergiami i wrażliwą skórą – materace wykonane z naturalnych materiałów zazwyczaj mają także właściwości antyalergiczne. To z kolei oznacza, że są one korzystne dla alergików oraz osób z bardzo wrażliwą skórą. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w naturalnych materacach przyjaznych środowisku materiałów.
 • Rodziny z małymi dziećmi – rodzice bardzo często wybierają naturalne materace dla swoich dzieci, ponieważ są one wolne od szkodliwych chemikaliów i toksyn, co zapewnia bezpieczne i zdrowe środowisko do snu. Dodatkowo dzieci mogą dostać alergii w każdym wieku, więc dzięki materacowi wykonanemu z naturalnych materiałów, możemy temu zapobiec.
 • Osoby dbające o zdrowie – naturalne materace będą także świetnym wyborem dla osób, które pragną zadbać o swoje zdrowie oraz codzienne samopoczucie. Spanie na tego rodzaju powierzchni sprawi, że codziennie będziesz się budził z uśmiechem na ustach!
 • Ekologiczni konsumenci – osoby, które zwracają bardzo uwagę na swój wpływ na środowisko, również będą zadowolone z wyboru naturalnego materaca, ponieważ są one biodegradowalne i produkowane z poszanowaniem zasad środowiska.
 • Osoby ceniące trwałość i jakość – naturalne materace, a szczególnie te wykonane z wysokiej jakości materiałów, są zazwyczaj bardziej trwałe i można się cieszyć ich właściwościami przez wiele lat. Inwestycja w taki model może być bardziej opłacalna w dłuższej perspektywie czasowej, ponieważ klient uniknie przymusu zakupu nowego po krótkim czasie.
 • Osoby z problemami zdrowotnymi – naturalne materace oferują doskonałe wsparcie dla kręgosłupa i mogą być idealnym wyborem dla osób, które codziennie muszą zmagać się z bólami pleców lub innymi problemami ortopedycznymi.

Jak możesz zauważyć, naturalne modele są odpowiednie dla naprawdę wielu osób, a spowodowane jest to ich możliwością dopasowywania się do różnych potrzeb. Wybór takiego produktu może znacznie przyczynić się do ogólnej poprawy jakości snu i samopoczucia, ponieważ użytkownik będzie miał świadomość, że zadbał o środowisko najlepiej jak mógł.

Który model materaca marki SleepMed można zaliczyć do ekologicznych wyborów?

Jednym z ekologicznych modeli materaców marki SleepMed jest Natura Hybrid Plus. W jego wnętrzu znaleźć można 7-strefowy wkład kieszeniowy MPO, warstwę pianki Visco Bio, warstwę pianki wysokoelastycznej HR BIO oraz warstwę pianki wysokoelastycznej Naturalis. Po bokach tego modelu znajduje się pianka BIO PU. Całość tworzy aż 28 centymetrów doskonałej jakości i ekologicznej powierzchni do odpoczynku. Materac SleepMed Natura Hybrid Plus ma kilka różnych rozmiarów, takich jak: 80×200 cm, 90×200 cm, 100×200 cm, 120×200 cm, 140×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm, więc z całą pewnością znajdziesz odpowiedni model dla siebie!

Teraz już na pewno wiesz, jakie cechy powinien mieć materac ekologiczny oraz dla kogo jest on doskonałym wyborem. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby dopasować dany model do swoich preferencji, wymagań i potrzeb, ponieważ tylko wtedy materac będzie spełniał swoje obowiązki, takie jak zapewnienie Ci optymalnych warunków do odpoczynku. Nie czekaj i już dziś zamów jeden z wielu materacy marki SleepMed i odmień jakość swojego snu na lepsze!

wyrób medycznySleepMed jest Natura Hybrid Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego(mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.