Sen jest nieodzowną częścią naszego życia, na którą nie mamy wpływu. Ciągła aktywność w ciągu doby w końcu zmusza nas do odpoczynku. Jednak, aby był on jak najbardziej efektywny, warto zwrócić uwagę na materac, na którym śpimy. To właśnie od niego zależy komfort, zdrowie oraz całkowity relaks. Na rynku istnieje wiele modeli materacy z różnym wypełnieniem, przez co trudno zdecydować się na jeden. W tym artykule scharakteryzowany zostanie materac piankowy!

Czym jest materac piankowy?

Materac do spania daje nie tylko niezwykłą wygodę podczas snu, ale także i wpływa na stan zdrowia organizmu. Prawidłowo dobrany materac umożliwia optymalną regenerację mięśni oraz zapewnia kręgosłupowi odpowiednią stabilizację, dzięki czemu zachowane zostaną fizjologiczne krzywizny. Ciekawym wariantem jest materac, którego wypełnienie w całości stanowi pianka – czyli materac piankowy. Dzięki unikalnemu wypełnieniu posiadają szereg cech oferujących bardziej komfortowy oraz efektywny sen. Materace piankowe przede wszystkim potrafią perfekcyjnie dopasować się do kształtu ciała użytkownika, dzięki czemu zapewnią najlepsze podparcie oraz posiadają swego rodzaju porowatą strukturę, która poprawia krążenie krwi. Wspólną cechą materacy piankowych jest odporność na odkształcenia oraz trwałość. Jednak większość zalet oferują poszczególne rodzaje pianki.

 

Materaca piankowego – rodzaje pianek

Materac piankowy - jaki wybrać?Aby dowiedzieć się, jaki materac wybrać, warto zaznajomić się z często oferowanymi przez producenta wypełnieniami oraz zaletami, jakie mogą ze sobą nieść. Do podstawowej pianki, która często używana jest także jako bazowa należy pianka wysokoelastyczna. Charakteryzuje się ona przede wszystkim tym, że jest niezwykle trwała, sprężysta i elastyczna. Jak każda pianka dobrze dopasowuje się do sylwetki oraz stwarza niekorzystny do roztoczy mikroklimat. Innym rodzajem pianki jest termoelastyczna, zastosowana np. w Hilding Rumba, która poza cechami podobnymi do pianki wysokoelastycznej odznacza się wysokim poziomem dopasowywania do ciała. Dzieje się to dlatego, że pianka ta reaguje na temperaturę ludzkiego ciała oraz nacisk. Do niezwykle trwałych, a zarazem niezwykle antyalergicznych pianek należy pianka lateksowa. Posiada doskonałe właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne oraz antyroztoczowe, stwarzając higieniczne środowisko do snu alergikom. Takie materace znajdziemy w salonie w Białymstoku, a także w innych miastach w Polsce.

 

Dla kogo materac piankowy?

Materace piankowe są stosunkowo uniwersalne – nadają się zarówno dla młodzieży (a nawet niemowląt), osób dorosłych oraz starszych. Jednak decydując się na tego rodzaju materac warto pamiętać, aby odpowiednio do swojej wagi oraz preferencji dopasować twardość. Jest to ważne z uwagi na fakt, że miękki materac użytkowany przez za ciężką osobę szybciej ulegnie zużyciu.

Materace piankowe cieszą się niezwykłą popularnością z uwagi na swoje niebywałe zalety oraz szeroką gamę dostępnych wypełnień. W ten sposób łatwo dopasować materac do swojego stanu zdrowia oraz oczekiwanego komfortu.