Spanie z partnerem buduje więź uczuciową, która z każdym dniem staje się coraz mocniejsza. Wiele par nawet nie wyobraża sobie nie spać w druga połówką. Jednak komfort snu zależy od materaca, na jakim para będzie spała. Jak więc wybrać najlepszy materac dla par?

Co należy mieć na uwagę wybierając materac dla par?

Komfortowy materac nie zawsze będzie tym samym dla obu osób. Istnieje szereg czynników, które należy mieć na uwadze kupując wspólny materac. Zalicza się do nich twardość – istotne jest, że aby materac odpowiednio podpierał kręgosłup, to nie może być model ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Dlatego należy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie – jeden materac, czy dwa? Oczywiście dwa osobne materace wymagają większego nakładu finansowego oraz ramy łóżka, która ma minimalnie 160×200 cm (standardowy pojedynczy materac ma 80×200 cm), jednak w przypadku dużej różnice w wadze jest to zalecane, aby obie osoby czuły się komfortowo. Jeśli różnica w wadze nie jest zbyt duża, to wystarczy wspólnie ustalić, jaka twardość materaca będzie tą preferowaną. Oprócz tego ważne jest, aby materac był wykonany z jednolitego materiału, posiadał jednolita twardość (może to być materac z dwiema twardości). Dodatkowo taki materac powinien posiadać elastyczność punktową. Jednak jaki materac wybrać, aby obie osoby się wysypały?

 

Propozycja materaca dla par

Jaki materac dla pary?Najlepszą propozycją materaca do spania dostępnego w Białymstoku będzie materac ze sprężynami kieszeniowymi. Nowoczesne materace sprężynowe są zupełnie inne od tych, które dominowały kilkadziesiąt lat temu między innymi dlatego, że sprężyny nie są tak wyczuwalne, sprawiając, że komfort snu obniża się. Współczesne materace gwarantują najwyższy komfort nie tylko poprzez stabilizację oraz prawidłowe podparcie kręgosłupa, ale także i dlatego, że sprężyny umieszczone zostały w oddzielnych kieszonkach, przez co każda z nich pracuje indywidualnie. Umożliwia to redukcję drgań oraz brak wyczuwania w czasie snu ruchów partnera. Ponadto wierzchnia warstwa często składa się z różnego rodzaju pianek, które mogą mieć różne właściwości – antyalergiczne (blat lateksu) czy być wrażliwe na ciepło ciała ludzkiego i nacisk (termoelastyczne). Dobrą propozycją dla par będzie materac Hilding Flamenco.

 

Jaki powinien być materac dla par?

Materac dla par dla każdego będzie inny, jednak warto kierować się ogólnymi wytycznymi w indywidualnym dopasowywaniu materaca. Jaki zatem powinien być wspólny materac?

  • mieć minimum 140 m szerokości,
  • mieć wysoką elastyczność punktową,
  • redukować ruchy,
  • waga i wzrost partnerów powinien być podobny,
  • preferowana twardość materaca powinna być podobna.

Ciężko wybrać materac dla par, ponieważ trzeba dogodzić dwóm osobom. W zależności od indywidualnych preferencji warto rozważyć zakup dwóch osobnych materacy, aby uniknąć bólów kręgosłupa, mięśni czy szybszego wyeksploatowania materaca.