Wiele słyszy się o poduszkach i kołdrach z naturalnym wypełnieniem z puchu i pierza, natomiast podłoża do snu do niedawna nie występowały w tego typu odsłonach. Niedawno pojawiła się jednak nowość – zainteresowani zakupem mają do wyboru również materace naturalne. Jakie są ich najważniejsze cechy? Czy są to produkty warte swojej ceny?

Pokrowiec – czy naprawdę ma znaczenie?

Nad pokrowcami na materac ciąży stwierdzenie, że nie są one zbyt ważne. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej – to właśnie te tkaniny znajdują się najbliżej ciała użytkownika, dlatego powinny być przede wszystkim antyalergiczne. Tego typu właściwości zapobiegają gromadzeniu się szkodliwych mikroorganizmów oraz kurzu na powierzchni wyrobu. Odpowiednio dobrany pokrowiec wspomaga prawidłową cyrkulację powietrza, a co za tym idzie – bezpośrednio wpływa na podwyższenie higieny snu. Nie sposób nie wspomnieć również o ich podstawowej funkcji ochronnej. Dzięki pokrowcom wnętrze podłoża do snu jest chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami. Wybierając materac naturalny możesz mieć pewność, że wszystkie powyższe warunki dotyczące tej tkaniny będą spełnione. Wyroby z tej kolekcji są wyposażone w niezwykły pokrowiec Linen, który daje poczucie luksusu. Jest bardzo trwały – cecha ta jest możliwa dzięki wykorzystaniu niepowtarzalnych właściwości lnu, lekkiej i oddychającej tkaniny, która bardzo skutecznie odprowadza wilgoć. Dodatek bawełny organicznej pozyskiwanej z upraw ekologicznych sprawia, że skóra użytkownika oddycha, a sam pokrowiec doskonale absorbuje wilgoć i posiada właściwości termoregulacyjne.

Hilding Mistral – dowiedz się, co znajduje się wewnątrz tej nowości

Materace naturalne - poznaj nowości, takie jak model Hilding MistralHilding Mistral to podłoże do snu zbudowane na bazie sprężyn kieszeniowych. Są to niezwykle innowacyjne elementy, dzięki którym materac zyskuje na elastyczności punktowej. Każdy element ruchomy jest umieszczony pojedynczo, w osobnej, materiałowej kieszonce. Podział sprężyn na siedem zróżnicowanych stref twardości jeszcze bardziej zwiększa komfort użytkowania – podłoże dopasowuje się idealnie do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Kolejną warstwą jest mata kokosowa, której głównym zadaniem jest zwiększenie twardości podłoża. Wykonuje się ją z łupin orzecha kokosowego wulkanizowanego naturalnym lateksem. Jest to surowiec oddychający i zwiększający trwałość całego podłoża do snu. Pianka Naturalis jest innowacyjnym surowcem, który został nasączony naturalnym olejem rycynowym. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się materiałów na rynku. Olej rycynowy, dzięki swoim silnym właściwościom antybakteryjnym, przeciwbólowym i nawilżającym skutecznie wspiera organizm i ma pozytywny wpływ na samopoczucie użytkownika. Pianka HR Bio to ostatnia warstwa znajdująca się we wnętrzu opisywanego podłoża do snu. Jest ona nasączona naturalnym olejkiem sojowym zastępującym chemiczne związki wewnątrz podłoża do snu.

Ilu ludzi, tyle opinii, to wiadomo nie od dziś. Hilding Mistral wychodzi naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom – różne poziomy twardości i naturalne surowce sprawiają, że jest to produkt, który spełni oczekiwania niemal każdego miłośnika snu.

Materac Mistral, jak i wszystkie materace marki Hilding znajdują się w ofercie sklepu SleepingHouse.
W ofercie tego internetowego studia snu znajdują się materace we wszystkich popularnych rozmiarach takich jak:
Materace 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm. Jest to autoryzowany sklep producenta Hilding Anders.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/