Kolczyki to jeden z najpopularniejszych elementów biżuterii. Są błyszczące i ciekawe, a do tego dodają uroku. Obecnie przekłuwanie uszu, czyli piercing, daje nam wiele możliwości co do tego, gdzie i jaki typ kolczyków chcemy wybrać. Zanim jednak się na to zdecydujemy, warto wcześniej zapoznać się z tym, z czym dokładnie wiąże się przekłuwanie uszu. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć!

Dlaczego warto przekuć uszy?

W bardzo dużej ilości przypadków dziewczyny mają przekłute uszy już jako dzieci. Nierzadko to ich rodzice stoją za tą decyzją, wiedząc, że kolczyki będą dobrą ozdobą. Są też jednak osoby, które nie miały przeprowadzanego tego zabiegu lub ich przekłucia zarosły. Wówczas same, już w dorosłości, muszą zadecydować, czy warto przekuć uszy. Odpowiedź to zdecydowanie tak! Kolczyki dodają uroku i elegancji, a do tego mogą dopełnić każdą stylizację. Jeśli dobierzemy odpowiedni kolor biżuterii, może ona ponadto podkreślić naszą urodę. Często nawet proste, subtelne kolczyki mogą spowodować, że najbardziej zwyczajny outfit zyska szyku. Wybierając różne wzory i kolory, możemy też w ten sposób wyrazić siebie. Eksperymentowanie z różnymi rodzajami kolczyków będzie ciekawym doświadczeniem. Nie można zapomnieć, że kolczyki wprost idealnie sprawdzą się na specjalne okazje, takie jak urodziny, przyjęcie czy też specjalna rocznica. Dzięki nim poczujemy się bardziej wyjątkowo.

Mimo tak wielu zalet, niektórzy wciąż wzbraniają się przed przekłuciem uszu. Głównym powodem jest wyobrażenie o bólu, jaki ten zabieg generuje. Powinniśmy wiedzieć, że nawet jeśli proces ten przyniesie nam trochę dyskomfortu, będzie on tego zdecydowanie wart. Bowiem za chwilę nieprzyjemności zyskujemy efekt, który zostanie z nami już na zawsze. Co więcej, jeśli udamy się do profesjonalnego piercera, który wykona przekłucie profesjonalnymi metodami, możemy być pewni, że zrobi on wszystko, aby wywołać jak najmniej bólu. Dużo też zależy od nas samych – jeśli odpowiednio zadbamy o ucho po przekłuciu i będziemy stosować się do zaleceń piercera, oszczędzimy sobie tym sporo dyskomfortu.

Metody przekłucia uszu

Przekłuwanie uszu - co należy wcześniej wiedzieć?Osoby, które nigdy nie miały przekłutych uszu, powinny wcześniej zapoznać się z tym, jakie metody piercingu są dostępne. Dzięki temu będą wiedzieć, czego się spodziewać na miejscu. Będą mogli też wybrać odpowiednią dla siebie technikę. Istnieje opcja przekłucia uszu za pomocą igły oraz specjalnego pistoletu. Igła najczęściej stosowana jest w profesjonalnych studiach piercingu, w których przeprowadzane są różne rodzaje przekłuć, nie tylko uszu. Nierzadko jest trochę droższa od zabiegu za pomocą pistoletu, jednocześnie jednak zapewnia większe bezpieczeństwo i dokładność. To właśnie igła uznawana jest za najlepszą metodę przekłuć. Wynika to z tego, że pistolet jest bardziej intensywny i, przekłuwając ucho, jednocześnie rozrywa tkankę. Przez to proces gojenia się może być dłuższy. Z drugiej strony, przekłucie pistoletem dostępne jest w wielu salonach kosmetycznych, dzięki czemu łatwo się na nie umówić.

Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzemy, powinniśmy upewnić się, że miejsce, w którym przekłucie jest robione, spełnia niezbędne warunki. Wszelkie narzędzia powinny być zdezynfekowane i sterylne. Dobrze, aby zajmująca się nami osoba miała doświadczenie. Wybierzmy zatem taki salon, który ma dobre opinie.

Jak dbać o przekłute uszy?

Samo przekłucie i wybranie kolczyków to połowa sukcesu. Niezwykle istotne jest też odpowiednia troska o przekłute miejsce. Dzięki temu przyspieszymy proces gojenia i szybko będziemy mogli cieszyć się pięknymi kolczykami. Jak dbać o przekłute uszy? Po pierwsze, musimy wyrobić w sobie nawyk przemywania dziurek. Możemy do tego wykorzystać zwykłe płatki kosmetyczne i wodę z mydłem lub płatki zawierające alkohol. Należy robić to codziennie, tak aby uniknąć wdania się zakażenia. W pierwszym momencie po przekłuciu zakładane są specjalne kolczyki lecznicze, które są niezbędne dla prawidłowego wygojenia się rany. Nie ściągajmy ich przedwcześnie, ponieważ może negatywnie to wpłynąć na ranę. Zalecany czas noszenia to około sześciu tygodni. Dopilnujmy tego. Kolejna rzecz, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę, to niedotykanie uszu brudnymi rękami. Jest to bowiem najprostszy sposób na przedostanie się zanieczyszczeń. Upewnijmy się, że przed czyszczeniem czy zmianą kolczyków dokładnie oczyszczyliśmy dłonie. Unikajmy też stosowania kosmetyków na okolice przekłucia. Nie można ukryć, że nawet przez jakiś czas po przekłuciu wciąż możemy odczuwać dyskomfort. Wszystko zależy od osoby – u niektórych rana zagoi się już po kilku dniach, u innych zaś może to trwać nawet kilka tygodni. Bardzo ważne jest zachowanie ostrożności, aby dodatkowo nie podrażniać przekłucia. Zwróćmy uwagę na to, aby podczas snu nie kłaść się na boku, tak aby nie obciążać ucha. Na czas rekonwalescencji postarajmy się zmienić pozycję snu. Jeśli jednak wciąż chcemy mieć pewność, że komfortowo wypoczniemy, powinniśmy zainwestować w komfortowy materac, na którym nasze mięśnie będą mogły rozluźnić się bez względu na to, w jaki sposób leżymy. Produkty, które są godne naszej uwagi, takie jak https://sennamaterace.pl/116-materace-90×190, muszą wyróżniać się wysoką jakością i pozytywnymi właściwościami. Dzięki nim nie będziemy musieli obawiać się tego, że na nasz gojenia się przekłucia nie będziemy mogli w pełni się odprężyć.

Jakie kolczyki wybrać?

Po tym, jak proces gojenia się zakończy, będziemy mogli bezpiecznie zmieniać kolczyki i dobierać je według naszych preferencji. Dobrze, aby wciąż stawiać na produkty cechujące się dobrą jakością i potwierdzonym składem, jak na przykład srebro. Dzięki temu unikniemy powstania alergii. Oprócz tego możemy dobrać biżuterię na podstawie tego, jaki rodzaj pasuje do naszej urody. Jeśli mamy zimne podtony, jasne oczy i jasne włosy, najprawdopodobniej bardziej pasować będzie nam srebro. Gdy jednak wyróżniamy się ciepłymi tonami, często towarzyszą nam rumieńce, a nasze włosy mają również ciepły odcień, złoto będzie dla nas idealne.

Kolczyki to wspaniałe dodatki, które cudownie dopełniają każdą stylizację. Piercing daje nam tyle możliwości, że na pewno znajdziemy takie przekłucie, które będzie nam odpowiadać. Pamiętajmy jednak o tym, aby przed zabiegiem odpowiednio się do tego przygotować i prawidłowo dbać o przekłute ucho!

Przeczytaj także: 

  1. Czy fazy księżyca mają wpływ na jakość snu?
  2. Ranking poszewek według materiału
  3. Jakie akcesoria sypialniane pomogą nam zasnąć?