Chęć posiadania ładnych ubrań ma każdy z nas. Pozwalają one na określenie własnego stylu, przez co stajemy się unikalni. Jednak czy zawsze należy kupować nowe ciuchy lub inne rzeczy, typu garnki lub materace? Jak się okazuje – niekoniecznie. Świetnym rozwiązaniem jest udanie się do lumpeksu lub innego second handu. A czy warto inwestować w rzeczy z drugiej ręki?

Odzież z drugiej ręki – dlaczego warto je kupować?

Bluzki, spodnie, sukienki, spódnice, buty – to tylko jedne z niewielu rzeczy, jakie znajdziemy w lumpeksie. Jednak mimo to wielu z nas zastanawia się, dlaczego warto udać się do tego typu sklepów. Oto 7 powodów, dla których faktycznie warto postawić na odzież z drugiej ręki!

Powód 1 – to dobre dla planety

Co roku produkuje się miliardy sztuk odzieży. Niestety, nie jest to dobre dla środowiska, jeśli weźmiemy pod uwagę produkcję oraz fakt, iż nie wszystko zostało kupione i stają się odpadem. Inwestując w ciuchy z drugiej ręki, pomagamy naszej planecie czy też dbamy o ochronę środowiska. Co więcej, pozwala to na prowadzenie bardziej ekologicznego stylu życia.

Powód 2 – więcej za mniej

Ceny w sklepach za ubrania – nawet w sieciówkach, są wysokie. Czasem na jedną rzecz można wydać ponad sto złotych. Udając się do lumpeksu, jesteśmy w stanie znaleźć ubrania kosztujące od kilku do kilkudziesięciu złotych. Oczywiście wyjątkiem są rzeczy z luksusowych marek. W tym przypadku ważne jest także, aby znaleźć odpowiedni sklep, w którym będzie najbardziej ekonomiczna opcja, czyli wycena na wagę.

Powód 3 – szansa na znalezienie prawdziwych perełek

Wiele marek wydaje limitowane ubrania, które nigdy więcej się nie pojawią. Można znaleźć je tylko w second handach, podobnie jak inne modowe perełki czy ekstrawaganckie dodatki pozwalające na wyrażenie siebie. Podobnie jest z ubraniami modnymi lata temu, które teraz wracają do łask. Jeszcze zanim pojawią się w sieciówkach, to możemy trafić na nie w lumpeksie. Dlatego warto dokładnie przeszukać wszystkie półki!

Rzeczy z drugiej ręki - dlaczego warto je kupować?Powód 4 – możliwość zakupu trudno dostępnych marek

Z pewnością każdy z nas marzył kiedyś o unikalnych ciuchach od projektantów czy z domów mody. Niestety, dostępne są w wysokich cenach. A gdyby tak znaleźć inny sposób na ich nabycie? W second handach można znaleźć trudno dostępne marki, których z pewnością pozazdroszczą nam znajomi. Co więcej, ich ceny są o wiele bardziej przystępne niż w przypadku nowych rzeczy.

Powód 5 – świetna rozrywka

Istnieje wiele rodzajów rozrywki, a jednym z nich jest kupowanie w second handach! Tak naprawdę nigdy nie wiemy, co możemy znaleźć, a ogrom towaru do przeszukania, sprawdzanie metek w Google i materiałów na dotyk pozwala na znalezienie prawdziwej perełki. A gdy już ja znajdziemy, czujemy niesamowitą radość!

Powód 6 – możliwość zakupu materiałów do szycia

Coraz więcej osób przekonuje się do szycia własnych ubrać – w końcu wówczas jesteśmy w stanie mieć takie ubranie, jakie chcemy. Niestety, materiały mogą być dość drogie i najczęściej kupuje się je hurtowo. A co, jeśli potrzebujemy tylko skrawka? Wówczas wycieczka do lumpeksu może okazać się najlepszym rozwiązaniem! Ubrania na wagę mogą zapewnić nam dokładnie taką ilość materiału, jaka będzie nam potrzebna.

Powód 7 – nauka dbałości o ubrania

W second handzie nie ma kilkadziesiąt takich samych rzeczy. Najczęściej są to pojedyncze sztuki. Oznacza to, że po znalezieniu odpowiadającej nam rzeczy mamy świadomość, że już nigdzie indziej jej nie kupimy. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardziej dbać o ciuchy. Uzupełnianie brakujących guzików, załatanie drobnych dziurek w mankiecie czy uzyskanie śnieżnobiałego koloru nagle nie staje się dla nas żadnym problemem.

Co jeszcze można kupić z drugiej ręki?

Wydawać by się mogło, że tylko ciuchy można nabyć z drugiej ręki. Jednak to nie wszystko! Zarówno w lumpeksie, jak i innych tego typu sklepach znajdziemy także unikalne ozdoby. Natomiast na różnego rodzaju wyprzedażach garażowych można dorwać dobre meble, które wystarczy odnowić. W ten sposób możemy im nadać także nowego wyglądu! Oprócz tego nie zapomnijmy o wszelkiego rodzaju garnkach, butach, przedmiotach biurowych i nie tylko!

Czego lepiej nie kupować w second handzie?

Dobry materac do spania kosztuje. Wynika to z zastosowanych wewnątrz materiałów, które są bezpieczne dla zdrowia oraz gwarantują zdrowy wypoczynek. Jednak zarówno modele dla dorosłych, jak i dla dzieci, takie jak Hilding Kołysanka są dostępne z drugiej ręki. Znajdziemy je w ofertach prywatnych, a także w second handzie. Jednak czy takie produkty powinny być przez nas kupowane? Jak się okazuje, niekoniecznie. Tak naprawdę nie wiemy, jak były one użytkowane oraz co się z nimi działo. Wewnątrz nawet najlepszego materaca możemy znaleźć insekty, takie jak pluskwy. Mogą się w nim także znajdować roztocza, bakterie, grzyb czy pleśń. Niechciani lokatorzy w znaczący sposób obniżają jakość naszego wypoczynku, przez co rano budzimy się zmęczeni. Oprócz tego nie wiemy, czy wybrany przez nas model z drugiej ręki nie jest uszkodzony. Zatem nie ryzykujmy swoim zdrowiem oraz jakością wypoczynku i zainwestujmy w wysokiej jakości materace dostępne na www.hilding.pl

Kupowanie rzeczy z drugiej ręki to nic złego. Wręcz przeciwnie – jesteśmy w stanie znaleźć wyjątkowe ubrania i nie tylko, a to wszystko w rozsądnej cenie. Pamiętajmy jednak, aby rozsądnie dokonywać wyborów i nie inwestować w rzeczy, które nam się nie podobają lub mogą w negatywny sposób wpłynąć na jakość naszego życia, np. na sen.