Wiele osób uważa zadbana brodę za symbol męskości. Z uwagi na obecnie panująca modę,  coraz więcej mężczyzn decyduje się na długą oraz bujną brodę. Jednak o taką ozdobę należy odpowiednio dbać, aby dobrze się prezentowała. Zatem, jak pielęgnować brodę, aby móc się nią pochwalić?

Domowe spa w domu – dlaczego warto je wykonywać? 

Mówi się, że skóra czy włosy są wizytówką człowieka. Domowe spa to doskonała okazja, aby móc zadbać o całe ciało, jednocześnie uwzględniając często zapominane partie, takie jak stopy czy dłonie. Może ono opierać się o sam manicure i pedicure lub w wersji rozszerzonej – składać się z kilku etapów, które obejmują całe ciało. Wyróżnia się tutaj fazę:

  • oczyszczenia – wówczas stosujemy różnego rodzaju kosmetyki mające na celu usunięcie m.in. zanieczyszczeń czy łoju ze skóry, często uwzględnia się tutaj również peeling,
  • odżywienia – na czystą skórę lub włosy nakłada się różnego rodzaju maseczki czy też innego rodzaju kosmetyki, które zawierają liczne witaminy i substancje biologicznie czynne,
  • nawilżenie – ostatni etap polegający na nawilżeniu skóry i włosów.

W ten sposób możemy zadbać o skórę, a także ukoić zszargane nerwy. Wszystko z uwagi na fakt, iż przeprowadzanie zabiegów związanych z domowym spa ma działanie usypiające i wyciszające – zwłaszcza, jeśli zadbamy o atmosferę w łazience. Jednak domowe spa kojarzy nam się głównie z kobietami, a czy mężczyźni też mogą je wykonywać? Jak się okazuje – tak! Warto tutaj jednak pamiętać również o brodzie, gdyż możemy w ten sposób poprawić jej stan.

Męska broda – jak o nią zadbać? 

Broda ostatnimi laty wróciła do łask i dla niektórych stała pewnego rodzaju symbolem. Nic zatem dziwnego, że właściwa pielęgnacja brody to temat, który z pewnością zainteresuje wielu brodaczy. Zatem, jak o nią zadbać w kilku podstawowych krokach?

Krok pierwszy – mycie

Sekret zdrowej, lśniącej i dobrze ułożonej brody to dokładne mycie włosów. Dla wielu to codzienna czynność jednak czy zwracamy szczególną uwagę na umycie samego zarostu? Poprzez wykorzystanie specjalnego produktu, jesteśmy w stanie zmyć zanieczyszczenia, nadmiar sebum czy kurz, a nawet resztki kosmetyków do stylizacji! Możemy tutaj postawić na szampon do brody lub mydło w kostce – w zależności od naszych preferencji.

Krok drugi – czesanie 

Długie włosy należy dokładnie wyczesywać, aby były gładkie i nie powstawały kołtuny. Podobnie jest z brodą. Poświęcając chwile na staranne wykonanie tej czynności, możemy potem szybciej ułożyć i nadać jej odpowiedni kształt. Co więcej, regularne czesanie brody specjalną szczotką usuwa zrogowaciały naskórek, a tym samym pobudza mikrokrążenie skórne. Zapewnia to lepsze wchłanianie substancji odżywczych z kosmetyków.

Jak pielęgnować brodę?Krok trzeci – podcinanie

Podobnie jest w przypadku przycinania końcówek włosów – przed regularne ich przycinanie, broda zachowuje pożądany kształt, a włosy są w dobrej kondycji. W tym celu można udać się do barbera, który w profesjonalny sposób zadba o brodę lub samodzielnie wykonać zabieg ten w domu. W tym celu powinniśmy posługiwać się trymerem lub specjalnymi nożyczkami do brody.

Krok czwarty – nawilżanie 

Wiemy, że skóra wymaga nawilżenia, jednak czy zasada ta dotyczy także włosów – w tym brody? Jak się okazuje, powinniśmy wyposażyć się w różnego rodzaju balsamy nawilżające, kremy czy olejki do brody. Te ostatnie są sprzymierzeńcami praktycznie każdego brodacza, gdyż są wydajne i pomagają formować zarost oraz znacząco zmiękczają włosy. Poprzez regularne nawilżanie można też uniknąć swędzenia czy pieczenia skóry.

Krok piąty – modelowanie 

Bardzo rzadko zdarza się, że włosy czy broda nie wymagają żadnej stylizacji – zawsze jakiś włosek odstaje lub chcielibyśmy ułożyć je w inny sposób. W tym celu warto posłużyć się kosmetykami do stylizacji brody. Warto jednak dokładnie zapoznać się z ich składem oraz tym, jak oddziałują na włosy. Wszystko z uwagi na fakt, iż jedne są bardziej skuteczne i długotrwałe, a inne mniej. Wówczas powinniśmy kierować się rodzajem naszych włosów.

Czy sen ma wpływ na stan brody?

Nie każdy mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, że sen również może poprawić kondycję brody. Przesypianie 7-9 godzin na dobę wspomaga przepływ krwi w skórze, a tym samym doprowadza do lepszego odżywienia włosów. Jednak, aby było to możliwe, to warto już dziś zadbać o jakość i długość snu m.in. poprzez skomponowanie komfortowego łóżka, składającego się z materaca do spania. Jest to produkt, który poprzez unikalną budowę oraz właściwości jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. W ten sposób gwarantuje najlepsze wsparcie całej sylwetki, a także kręgosłupa. Co więcej, sprzyja właściwej regeneracji zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Chcąc zadbać o zdrowy sen, należy nie tylko zainwestować w materac do spania, ale także:

  • stelaż, który odpowiada za wsparcie podłoża oraz zwiększa komfort snu,
  • poduszka, która odpowiada za stabilizację głowy, barków i kręgosłupa w odcinku szyjnym,
  • kołdra, która odpowiada za komfort termiczny i przyjemne wrażenie otulenia,
  • pościel i prześcieradło, które odpowiadają za higieniczne warunki do wypoczywania,
  • ochraniacz na materac, który odpowiada za ochronę podłoża do spania.

Bujna broda, subtelna bródka czy porządny zarost – tak naprawdę niezależnie od długości i gęstości włosów, broda wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Warto już dziś zaznajomić się z odpowiednimi zasadami, gdyż ujarzmiona i lśniąca broda podkreśla atrakcyjność mężczyzny oraz wielu panom dodaje pewności siebie.

Przeczytaj także: