Sen jest niezwykle ważnym elementem życia człowieka. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z jego istotności, śpi krótko i na nieodpowiednich podłożach. Przesypiamy ogromną część życia, dlatego warto zadbać o to, by wypoczynek był jakościowy. Finanse czasami nie pozwalają jednak na zakup nowego łóżka, czy materaca bazowego. Wtedy z pomocą przychodzi materac nawierzchniowy.

Rodzaje materacy nawierzchniowych

Rynek przepełniony jest różnego rodzaju materacami nawierzchniowymi. Możesz wybierać w naprawdę wielu modelach. Wybór zależy od Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Produkty mają różną grubość i są wykonane z innych materiałów. Znaleźć możesz materace lateksowe, które wyróżniają się sprężystością i reagują na każdy ruch ciała. Zapewniają bardzo dobrą wentylację wkładu i blokują rozwój bakterii i grzybów. Istnieją również modele termoelastyczne, które pod wpływem ciepła i nacisku ciała dopasowują się idealnie do jego kształtu, przyjemnie je otulając. Materace wysokoelastyczne pozwalają uzyskać stabilne podparcie dla całego ciała, nie zapadają się pod jego ciężarem. Produkty różnią się też rodzajami pokrowców, które mogą być naturalne, lub syntetyczne. Wiele z nich ma właściwości antyalergiczne, czy nawet lecznicze.

Do czego służy materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy - właściwościMaterac nawierzchniowy 160×200 nazywa się inaczej przekładką, lub nakładką. Ma za zadanie wyrównać powierzchnię podłoża na przykład w sytuacji, gdy masz dwa materace o odrębnych właściwościach, między którymi tworzy się szpara. Możesz użyć go również kładąc produkt na kanapę, czy wersalkę, zwiększając komfort snu na wspomnianych podłożach. Materac nawierzchniowy wiele osób wykorzystuje jako matę dla dziecka, czy dodatkowe posłanie dla gości. Produkt ten ma również za zadanie regulować stopień twardości obecnego podłoża – może sprawić, że będzie ono zdecydowanie bardziej elastyczne, lub twardsze. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju produkt wybierzesz i czego konkretnie potrzebujesz. Może być także ratunkiem  w przypadku wysłużonego, odkształconego materaca. Jeśli nie chcesz kupować zupełnie nowego produktu wystarczy użyć materaca nawierzchniowego, by wyrównać powierzchnię. Jest również swoistą „ochroną” materaca bazowego przed zabrudzeniami – z nakładki możesz bez problemu zdjąć zabrudzony pokrowiec i regularnie go prać.

Dobry wybór

Decydując się na zakup materaca nawierzchniowego weź pod uwagę jakość produktu, który trafi do Twoich rąk i materiały z których jest wykonany. Nie warto oszczędzać – lepiej jest zakupić dobry materac, który będzie służył przez lata. Świetnym materacem nawierzchniowym jest model Hilding Bass. Został wypełniony elastyczną pianką Velvet Touch, która zapewnia ciału stabilność, a jednocześnie jest bardzo sprężysta i elastyczna. Wkład zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza, dzięki czemu produkt jest bezpieczny dla alergików. Model spodoba się raczej fanom twardszych powierzchni. By zachować higienę snu możesz regularnie prać jego pokrowiec. Jest także dwustronny, dzięki czemu możesz dbać o odpowiednią wentylację wkładu.

Nie zastanawiaj się długo i już dziś zdecyduj się na zakup materaca nawierzchniowego. To bardzo uniwersalny produkt, który znajdzie zastosowanie w niemalże każdym domu.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/