Materace piankowe są w ostatnim czasie bardzo popularne. Pojawiają się w sypialniach u wielu miłośników zdrowego i efektywnego snu. Dla kogo jednak zostały stworzone?

Dla seniorów i osób obłożnie chorych

Jedną z największych zalet materacy piankowych jest to, iż są one w pełni elastyczne. Oznacza to, że mogą być stosowane na stelażach posiadających mechaniczną lub manualną regulację, czyli takich, które często wykorzystuje się w przypadku osób, które muszą spędzać w łóżku wiele godzin dziennie. Niezaprzeczalnym atutem podłoży wykonanych na bazie pianek jest również to, iż posiadają one wiele cennych właściwości antyodleżynowych.

Materac piankowy - dla kogo będzie odpowiedni?Dla sportowców

Materace piankowe doskonale dopasowują się do anatomicznej budowy ciała użytkownika, a tym samym doskonale podpierają jego kręgosłup. Oznacza to, że świetnie odciążają zmęczone mięśnie i stawy, a tym samym przyczyniają się do zdecydowanie szybszej regeneracji ciała. To niesamowicie istotna cecha, którą doceniają wszyscy sportowcy. Wiele treningów tygodniowo oraz stałe zwiększanie intensywności sprawia, że wymagają oni od podłoża do snu czegoś więcej, niż tylko wygody.

Dla dzieci i nastolatków

Ogromną zaletą materacy piankowych jest to, iż są one przystępne cenowo, to bardzo istotna cecha, szczególnie w momencie, gdy urządza się pokój swojego małego lub nastoletniego dziecka. Ich gust i potrzeby dość szybko się zmieniają, a dynamiczny wzrost sprawia, że materac musi być wymieniany znacznie częściej. Ponadto, pianki doskonale podpierają ciało, dlatego świetnie spełniają potrzeby dorastających pociech. W zależności od wielkości sypialni i potrzeb dziecka, możesz wybrać materac piankowy 120×200, 90×200, a nawet 160×200 – wybór należy do Ciebie i Twojego potomka.

Dla osób z bólami kręgosłupa

Czy znasz ten problem, kiedy wieczorem przewracasz się z boku na bok w poszukiwaniu idealnej pozycji, a rano i tak budzisz się obolały/a? Z materacem piankowym pozbędziesz się tego kłopotu! Podłoża zbudowane z tak innowacyjnych materiałów skutecznie odciążają mięśnie i regenerują plecy, zmniejszając tym samym stale nawracające dolegliwości bólowe. Szybkie tempo życia i wielogodzinna praca przed ekranem komputera nie wpływa na zdrowie pozytywnie, ale sen na dobrze dobranym materacu wysokiej jakości z pewnością zminimalizuje jego skutki.

Ogólnie mówiąc, materace piankowe sprawdzą się doskonale niemal u każdego. Wystarczy wybrać model dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji, a następnie cieszyć się przespanymi nocami.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/