Obecne pokolenie nie rozstaje się ze swoim telefonem nawet na chwilę. Nic dziwnego, w końcu umożliwia nam kontakt z każdą osobą, m.in. poprzez social media, a także stanowi źródło wiedzy i rozrywki. Rynek smartfonów jest ogromny, szczególnie jeśli chodzi o modele ze średniej i niskiej półki cenowej. Pozornie wydają się one dobrą inwestycją, jednak po jakimś czasie zaczynają wolniej działać. Z uwagi na to, coraz częściej interesujemy w droższe modele, które mogą stanowić inwestycję na lata. Zatem, na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Cechy telefonu na lata

Nie ma co ukrywać – dużo mówi się o tym, że telefon na lata to najczęściej flagowiec lub model z wyższej półki. Jednak czy na pewno? Jak się okazuje, dobry telefon wyróżnia się kilkoma ważnymi cechami, które decydują o tym, że mogą służyć przez znacznie dłuższy czas. A na co warto zwrócić uwagę przy wyborze dobrego telefonu na lata? Mowa tutaj przede wszystkim o takich czynnikach, jak:

  • wysokiej jakości materiały – dzięki nim nasze urządzenie nawet po kilku latach będzie nie tylko sprawnie działało, ale także dobrze wyglądało,
  • podzespoły – wydajny procesor oraz inne podzespoły wpływają na poziom satysfakcji z użytkowania smartfona, a decydując się na najnowocześniejsze rozwiązania, możemy cieszyć się płynnym działaniem,
  • innowacje – w dobrych telefonach, np. flagowcach, stosuje różne ultranowoczesne rozwiązania, które mogą stać się standardem za kilka lat
  • wydajna bateria – wraz z upływem lat akumulator wyczerpuje się, przez co wymaga częstego ładowania.

Te cztery cechy mogą nam dużo powiedzieć o dobrym telefonie na lata. Jednak czy zawsze musi to być flagowiec?

Czy warto inwestować we flagowce?

Telefon na lata - na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborzeCoraz częściej zadajemy sobie pytanie, czy faktycznie warto zainwestować we flagowce. Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak! Wiele osób z nich rezygnuje z uwagi na wysoką cenę, jednak nie da się zaprzeczyć, jest ona adekwatna do jakości smartfona oraz satysfakcji z jego użytkowania. Patrząc przyszłościowo, o wiele mniej wydamy na ewentualne usługi serwisowe czy zakup nowego produktu. Rozwiązaniem problemu z ceną może być zakup na raty, który nie obciąży zbyt mocno naszych kieszeni. Musimy jednak pamiętać, że rozsądne używanie smartfona również wpływa na jego żywotność.

Jak rozsądnie używać smartfona?

Rozsądne używanie smartfona znacząco wpływa na jego żywotność. Tak naprawdę powinniśmy zaznajomić się z kilkoma ważnym zasadami, do których zalicza się m.in.:

  • zakup szkła ochronnego oraz etui, które ochronią nasz telefon przed uszkodzeniem,
  • ładowanie telefonu, gdy ma około 20% i odłączanie, gdy będzie 80-90%,
  • korzystanie z oryginalnej ładowarki, przez co zadbamy zarówno o baterię, jak i ogólny stan telefonu,
  • unikanie zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperatury,
  • zainstalowanie aplikacji, które dbają o płynność działania smartfona,
  • zainstalowanie programów antywirusowych oraz aktualizacji.

Czy telefon może zaburzać zdrowy sen?

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o tym, że zdrowy sen jest niezwykle ważny, gdyż charakteryzuje się wysoką jakością, a także odpowiednią długością oraz głębokością. Można go poznać po tym, że rano budzimy się wypoczęci, pełni energii, a także w dobrym humorze. Wynika to z faktu, iż gwarantuje właściwą regenerację zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Niestety, coraz więcej mówi się o tym, że telefon może zaburzać zdrowy sen. Dlaczego? Jak się okazuje, korzystanie z ich ekranów przed snem negatywnie wpływa na wydzielanie melatoniny. Z uwagi na to możemy mieć trudności z zasypianiem, co pogarsza jakość snu. Jednak wiele współczesnym modeli ma wbudowane “wyświetlanie nocne”, które aktywnie filtrują światło niebieskie. Istnieją również inne skutki https://sleepinghouse.pl/artykul/spanie-z-telefonem-jakie-skutki-niesie-za-sob-ten-nawyk, takie jak przegrzanie się ładującego telefonu i jego wybuch, choć jest to dość rzadkie. Nie ma co ukrywać, zdrowy sen jest niezwykle ważny, a także istnieje wiele sposobów na dbanie o niego. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, że do najważniejszych z nich zalicza się komfortowe łóżko? A z czego się ono składa?

Po pierwsze – materac

Wysokiej jakości materac https://sleepinghouse.pl/161-materace-160×190-cm to absolutnie najważniejszy element wyposażenia każdego łóżka. Odpowiada za najlepsze wsparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki, dzięki czemu mięśnie są w stanie się zregenerować, a organizm – wypocząć. Przy wyborze idealnego dla siebie modelu uwzględniamy przede wszystkim rodzaj wypełnienia, stopień twardości czy rozmiar.

Po drugie – kołdra

Komfortowe łóżko to nie tylko materac, ale także unikalne akcesoria sypialniane. Jej rola odnosi się przede wszystkim do zagwarantowania nam odpowiedniego komfortu termicznego. W ten sposób nasz organizm nie jest narażony na skrajne temperatury, które mogą zakłócić nasz sen. Decydując się na wysokiej jakości model, warto uwzględnić rodzaj wypełnienia, gramaturę oraz rozmiar.

Po trzecie – poduszka

Wysokiej jakości poduszka do spania to produkt, który znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i na stronach internetowych, takich jak https://sleepinghouse.pl/. Jej obecność jest niezwykle ważna, gdyż odpowiada za prawidłowe wsparcie górnych partii ciała, czyli głowy, barków czy kręgosłupa w odcinku szyjnym. Pamiętajmy jednak, aby przy jej wyborze uwzględnić rodzaj wypełnienia, wysokość oraz stopień twardości.

Technologia wciąż się rozwija, choć już nie tak dynamicznie jak kilka lat temu. Z uwagi na to, zmienianie telefonu co dwa lata nie ma tak dużego sensu. Postawmy na dobry model, który posłuży nam przez wiele długich lat!